THY Tek kamera

Summary

Çok yakınında bulunan Adrasan sahiline bağlı Suluada‘da çıkan kaynak suyundan da Korsanların su ihtiyaçlarını karşıladığı düşünülmektedir. Korsan koyu birkaç yıl öncesine kadar tatlısu bulunmayan yerleşim yerlerine uzaklığı 5-10 km olan çok fazla kimsenin bilmediği bir yer iken, çok yakınında bulunan Gelidonya Feneri, Adrasan Sahili ve Olympos nedeniyle çok fazla popüler olmuş ve etrafı butik oteller ile çevrilmiş, gözlemecilerin, tostçuların ve satıcıların gözde mekanı olmuştur.

Rating:

Total sales:

2
Report Abuse
Category:

Description

Bir de kamping bulunmaktadır. Hertürlü elektrik,duş gibi ihtiyaçlarınızı buradan temin edebilirsiniz. Yiyecek seçeneğinizi arttırmak için yanınıza yiyecek almanız önerilir. En yakın market Mavikent’tedir. Korsan Koyu yaz kış faaliyet vermektedir. Yani Aralık Ocak aylarında havanın açık olduğu bir günde bile en az 10-20 kişi mutlaka vardır. Yaz aylarında bu rakam 100 katına çıkmaktadır. Eğer kalabalık sevmiyorsanız Koyun çevresinde kamp kurabileceğiniz müsait alanlar vardır. Hatta ağaçlara salınca kurup denize karşı sallanabilirsiniz.

Koya giriş ücretsizdir. Korsan Koyu’nda çok eskiden yaşam olduğu düşünülmektedir. Koyun sol tarafına doğru ilerlediğinizde hala ayakta kalan Melanippe Antik Kenti’nin yıkıntılarını görebilirsiniz. Baca delikleri ve hala ayakta kalan duvarları vardır. Korsan Koyu yürüyüş rotası için çok uygun bir konumdadır. Likya yolunun da üzerinden geçtiği koya, en yakın yürüyüş rotası Gelidonya Feneri, Üç adalar manzarasını seyredebileceğiniz tepedir. Olimpos’a 20-30 km mesafededir. Adrasan’a yürüyerek yarım saattir. Adrasan sahili’nde koy bulunmasa da sahil olarak eşsiz güzelliktedir. Suyu tertemizdir. Adrasan Sahili’nden kalkan günübirlik teknelerle isterseniz yüzlerce farklı koyu gezebilirsiniz. Aralarında en güzeli Suluada’dır. Buraya mutlaka gitmelisiniz.

Report Abuse
Category:

 0.00

Review

Be the first to review “THY Tek kamera”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Main Menu